2103/24
En samling af bordsølv og armbånd af sølv, sølvholdigt metal og kobber. Bl.a. Iran og Thailand. 20. årh. Bakke L. 31. Karaffel H. 19. (13)
Bestående af: oval bakke, 3+3 bægre, karaffel, to bonbonniérer, leddelt armbånd med dragehoveder, armbånd af omviklet snor med ornamenter og pilleæske.
Karaffel unden prop. Pilleæske irret. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag