Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Siddende ældre kvinde. Sign. M.A. 07. Olie på lærred. 43×48.
Proveniens: ABR auktion 338, 1975, kat. nr. 3. Afbildet side 7.
Krakeleringer.
173616 |