2138/673
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Komposition. Sign. Balle 67, 106/200. Litografi i farver. Lysmål 43×66.
Litteratur: Henning Smidth nr. 1967–035.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag