1624/11
Ubekendt maler, 19. årh.
Norsk landskab. Betegnet Dahl 1816. Olie på papir monteret på lærred. 31,5×38,5.
Talrige krakeleringer. Misfarvning ved signatur?
Ældre malerier og møbler, 13. juni 2016
Vurdering
Hammerslag
38 bud