August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)
Fra et almuekøkken. Sign. Aug. Fischer. Olie på lærred. 27×35 cm.
Enkelte mindre afskalninger samt enkelte retoucherede nålehuller i hjørner. Behov for rensning.