2434/264
Andreas Riis Carstensen (f. Sennels 1844, d. Helsingør 1906)
Parti fra Grønland med fanger i kajak. Sign. A. Riis Carstensen. Olie på lærred. 65×100.
Talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Vurdering
837297 | ||
974223 |