2427/​162

Nielsine Petersen (f. Nyrup ved Nykøbing S. 1853, d. Hellerup 1916)

Tyr. Sign. Nielsine Petersen. Skulptur af patineret bronze. H. 17. L. 27. B. 14.

Minimale ridser og mærker.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

25 bud

933157 7.000 DKK
35523 (Autobud) 6.500 DKK
933157 6.000 DKK
35523 5.500 DKK
933157 5.000 DKK
936709 4.800 DKK
933157 4.600 DKK
804010 4.400 DKK
933157 4.200 DKK
804010 (Autobud) 4.000 DKK
933157 3.800 DKK
804010 (Autobud) 3.600 DKK
933157 3.400 DKK
804010 (Autobud) 3.200 DKK
933157 3.000 DKK
804010 (Autobud) 2.900 DKK
933157 2.800 DKK
804010 (Autobud) 2.700 DKK
933157 2.600 DKK
804010 (Autobud) 2.500 DKK
933157 2.400 DKK
804010 (Autobud) 2.300 DKK
933157 2.200 DKK
804010 2.100 DKK
933157 2.000 DKK