2446/221
Samling almueredskaber af bemalet, udskåret træ. Bestående af fem vævespjælde, banketræ, bakke, manglebræt, tejne mv. Primært 19. årh. (13)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
20 bud