1839/824
Richard Nissen, m.fl. (f. 1928, d. 2022)
27 peberkværne og saltbøsser af palisander, wengé, teak og bøg. H. 11–41,5. (27)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag