12114/269
Erik Rasmussen (f. Frederiksberg 1943, d. Dannemare 2021)
Fodgængere. To Pop-art kompositioner. Begge sign. Erik Rasmussen 88, hhv. 53 & 2/200. Litografier i farver. Bladmål 44×31. Uindrammede. (2)
Intet at bemærke. Friske og ubrugt eksemplarer.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag