2132/116
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Sejlskibe ud for Kronborg. Sign. Johan Neumann. Olie på lærred. 42×65.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag