Dansk møbeldesign
Cirkulært udtræksbord af riopalisander med tre tillægsplader, heraf en med sarg. 1960'erne. H. 73,5. Diam. 120. L. 169,5/268,5. (4)
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Nogle finérskader. To tillæsplader af fyr.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021