1739/874
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Trombone”. Et sæt på fire pendler af messing coated aluminium, indvendig med orange lakering. Udført hos Fog & Mørup. H. 30. (4)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||