1823/936
Dansk møbeldesign
Ovalt art deco sofabord af eg. H. 52. L. 92. B. 43.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, skjolder og lakkrakeleringer.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag