2435/116
Täbriz tæppe, klassisk nichedesign med vase, blomster og bladværk på rød bund. 20. årh.s midte. 274×160 cm.
Slidte kanter. Slidte frynser. Pletvis slidt. Trænger til vask. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud