Yasse Tabuchi (f. Kitakyushu, Japan 1921, d. Vauhallan 2009)
“Cosy Corner”. Sign. Tabuchi 65; sign. med titlet og årstal på bagsiden. 33×41.
Proveniens: Galerie Birch, København. Proveniens: Kunstredaktør Ole Lindboes samling.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018