2103/69
Victoriansk oval og svejfet bakke af metal, dekoreret i farver på sort grund, oval kartouche med “par sejlende munk”, omgivet af rocailler og kæmninger i guld. England, 19. årh. L. 63 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag