2039/​157

Julebestik samt erindringsske af forgyldt sterlingsølv. A. Michelsen og P. Hertz. Vægt 604 g. (13)

Skeer: 1954, 1958, 1960, 1965, 1986, 1987. Gafler: 1954, 1958, 1960, 1965, 1986, 1987. Erindringsske fra Prins Joachim og Alexandras bryllup.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.500 kr.

Hammerslag

2.100 kr.

14 bud

2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.900 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
(Autobud) 1.400 kr.
1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.