2049/121
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Art déco figur af grønpatineret metal i form af såret løvinde, base af base af onyx miele og poleret skifer. Utydeligt signeret på sokkel. L. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag på sokkel.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag