2049/​121

Ubekendt kunstner, 20. årh.

Art déco figur af grønpatineret metal i form af såret løvinde, base af base af onyx miele og poleret skifer. Utydeligt signeret på sokkel. L. 50.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag på sokkel.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK