2132/795
Louis Weisdorf (f. 1936)
“Konkylielampe”. Pendel af messing, indvendig med gule- og orangefarvede lameller. Model P483. Formgivet 1967. Udført hos Lyfa. H. 38. Diam. 40.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||