1842/532
Dansk møbeldesign
Skænk af palisander. Front med to skydelåger og fem skuffer, indvendig med hylder. Udført og mærket hos Skovby møbler. H. 81. B. 220. D. 47.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 16. oktober 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|