2416/178
Maurice Frecourt (f. Frankrig 1890, d. ?)
Barn med legetøjshest. Skulptur af patineret bronze. Sign. Frecourt. Base af marmor. H. 15 cm.
Flere afslag på basen. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag