12013/48
Ancher Kjær (f. 1906, d. 1984)
Bølger ved Grenen, Skagen. Sign. Ancher Kjær, 1978. Olie på plade. Lysmål 21×29. Rammemål 26×34.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag