Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Fem kompositioner fra serien “Sjov i Danmark”, 1945. Én sign. med dedikation på bagsiden. Litografi i farver. Bladstørrelse 25×17. Uindrammet. (5)
Mindre folder og afrivninger. Papiret er let gulnet.