2442/333
Kinesisk bojan af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med procession og paladsscene. Nyere låg og stand af træ. 19. årh. H. ekskl. låg og stand 20.
Mindre afslag ved kant. Stand med nummer, falmet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud