12045/154
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Helhesten. Sign. Salto. Farvelitografi på papir. Udgivet i Klingen 1942. Opl. 685. Lysmål 20×18. Rammemål 36×32. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 5. november 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud