Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
“Ornamentale figurer” og “Bali”. Begge sign., dateret og nummereret. Én med dedikation. Litografier i farver. Bladstørrelser 36×50 og 36×60. Uindrammet. (2)
Litteratur: Moestrup nr. 18, 20.
Trykfolder. Enkelte minimale brunlige misfarvninger.
Moderne kunst og design, 20. april 2021