2043/85
Siegfried Neuhaus (f. Vejle 1879, d. 1955)
Bakket landskab med græssende får. Sign. Siegf. Neuhaus Venslev Juli 1904. Olie på lærred. 62×67.
Mindre retoucheringer/reparationer. Afskalninger og mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag