11950/73
Laurits Sørensen (f. Aalborg 1882, d. sst. 1952)
Brænding ved klippekyst. Sign. Lauritz Sørensen. Olie på lærred. 96×67. Rammemål 114,5×84,5.
Kunst, antikviteter & design (udskudt), 19. december 2019
Vurdering
Hammerslag