Dieter Rams (f. Weisbaden 1932)
"Model 606'. Reolsystem af hvidlkaret træ samt vanger af aluminium. Bestående af hylder samt tre skabe. Udført hos Vitsoe, Tyskland, 1960érne. H. 171. (18)
Tre smalle hylder: H.11., B.66, D.29.5
Seks brede hylder, H.11., B. 91, D.29.5.
Tre dybe hylder: H.11, B.91, D.37.5.
Et skab med lås: H.40. , B. 66, D.37.5
To skabe: H.40. , B. 91, D.37.5
Fire metal vanger: H. 171.
Metal splitter medfølger.
Metal splitter til hyldeophæng medfølger.
Nøgle medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. En låge med afslag. Bruun Rasmussen indestår ikke for evt. manglende dele.