1834/​1692

Delft tallerken af fajance, dekoreret i blå med kineserier. Sign. 18. årh. Diam. 23.

Mindre glasurafskalninger og krakeleringer.

Varia, 23. august 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag