2006/324
Ovalt serveringsfad af porcelæn, Kgl. P., dekoreret i farver og guld med eksotiske fugle på gren. 19. årh.s slutning. L. 50.
En anelse skæv i formen. Slitage på guld. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag