2006/​324 Ovalt serveringsfad af porcelæn, Kgl. P., dekoreret i farver og guld med eksotiske fugle på gren. 19. årh.s slutning. L. 50.

Be­skriv­el­se

Ovalt serveringsfad af porcelæn, Kgl. P., dekoreret i farver og guld med eksotiske fugle på gren. 19. årh.s slutning. L. 50.

En anelse skæv i formen. Slitage på guld. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag