2048/234
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående muse, timekrans med sorte arabertal. 19. årh.s begyndelse. H. 35. B. 25. D. 10.
Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud