12044/212
Ubekendt maler,. 20. årh.
“Gjæstgivergaarden Rosen”. Motiv fra Vestergade 4, København. 1880–1890. Sign. Olie på lærred. 86×64. Rammemål 95×72.
Fremstår med minimalt mærke på lærred.
Kunst, antikviteter & design, 29. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag