1948/326
Fem lysestager samt to løse lystyller af sølv og sterlingsølv. Udført hos Svend Toxværd m.fl. 20. årh. Delvist udfyldte. Vægt ca. 849 gr. H. 4,5–31,5. (7)
Tyl af pletsølv medfølger.
Mindre buler, ridser og mærker. Trearmet stage med løs tyl med defekt gevind, samt repareret. Trykmærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag