2048/​691

Murano, Italien, tilskrevet

Stor vase af blåt glas med mat overflade med slibninger og smal munding. Usign. H. 30. Diam. max. 26.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK

52 bud

17.000 DKK
16.500 DKK
(Autobud) 16.000 DKK
16.000 DKK
(Autobud) 15.500 DKK
15.000 DKK
14.500 DKK
(Autobud) 14.000 DKK
13.500 DKK
13.000 DKK
(Autobud) 12.500 DKK
12.000 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK
9.500 DKK
(Autobud) 9.000 DKK
8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.550 DKK
1.500 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK