2022/​649

Ib Andersen (f. Frederiksberg 1907, d. Hillerød 1969)

“Skatte fra det fjerne”. Tryksign. Ib Andersen 52. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 85×62. Uindrammet.

Enkelte håndteringsmærker.

Moderne kunst og design, 26. maj 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK