2148/790
Dansk design
Bordlampe med stel af messing, underskærm af matglas og overskærm af rødlakeret metal. Udført hos Lyfa. 1930'erne. H. 50.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||