2040/22
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
Parti fra Nilen ved Luxor. Sign. L.T. 14–2-14, Luksor. Olie på plade. 20×29.
Lise Svanholms fortegnelse over Laurits Tuxens malerier nr. 958.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud