2016/260
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
“Engen ved Skovly”. Sign. Simon Simonsen, 1915. Olie på lærred. 29,5×41. Uindrammet.
Retoucheringer. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag