Bo Kristiansen (f. Göteborg 1944, d. København 1991)
Cirkulær lågskål af stentøj, indridsede bogstaver. Dekoreret med gul, orange, rosa, lysegrøn, azurblå og gylden glasur. Indvendigt dekoreret med lysegrøn transparent glasur. Usign. Unik. H. 20. Diam. 25.
Proveniens: Galleri Langhoff, Kolding.
Sølv og keramik, 7. juni 2017