2413/9134
Svensk kommode af bemalet træ, plade af imiteret sten, front med tre skuffer med blå dekoration, afskårne kannelerede hjørner. Gustaviansk form, 19. årh. H. 84. B. 88. D. 50.
Ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag