1822/509
Knud Odde (f. Frøslev, Stevns 1955)
Portræt af H. C. Andersen. Sign. Knud Odde. Akvarel på papir. Lysmål 122×81.
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
15 bud