1738/1654
Barok fad af messing, spejlet drevet og ciseleret med fornem kvinde og hund. Antagelig Friesland 17. årh. Diam. 40 cm.
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samlings.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparation langs spejlets inderside.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
10 bud