2043/842
Hanau
“S 100”. Bordlampe af grønt metal og fod af bakelit. Udført og stemplet hos Hanau, Tyskland. H. 30/48.
Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Lampefod med revner og limninger på venstre side.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud