2016/138
Indonesiske beholdere af lertøj, modelleret i form af høne og frø. 19.-20. årh. H. 15. L. 23. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag