12032/211
Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt)
Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt)
Cirkulært bord af bøg. Udført og mærket hos Botium. H. 72,5. Diam. 140.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag