12032/​211

Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt)

Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt)

Cirkulært bord af bøg. Udført og mærket hos Botium. H. 72,5. Diam. 140.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.

Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag