2010/278
Frans Schwartz (f. København 1850, d. sst. 1917)
Tre kvindeportrætter i én ramme. Tryksign. og dateret henholdsvis 1893, 1895 og 1890. Raderinger monteret i passepartout. Lysmål 10×9 og 12×9.
Papiret er lidt gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag