2446/501
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Champagne”. Bestikdele af sølv. Udført og stemplet hos O. V. Mogensen. Vægt eksklusive dele med stål 1303 g. (56)
Bestående af: 10 middagsknive L. 21., 10 middagsgafler L. 18,7., 11 frokostknive L. 19., 10 frokostgafler L. 17,2., 6 kagegafler L. 14,2., 9 kaffeskeer L. 11,2.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
891280 (Autobud) | ||
804280 | ||
891280 | ||
896810 |